MAC trening dla coach / trener- online

Wróć do listy wydarzeń
Data i miejsce wydarzenia

ONLINE

18.09 / 25.09 / 2.10 / 9.10 / 16.10 / 23.10.2023

GODZINA: 18:30

Pliki do pobrania
Więcej w mediach
Przejdź

Program rozwoju Coacha ukierunkowany na Stres, Emocje i Relacje Interepersonalne, superwizje grupową według zasad psychologii kontemplatywnej. Dla Coachów, Trenerów

Uważność (ang. mindfulness) jest to specyficzny rodzaj uwagi skierowanej na chwilę obecną w sposób intencjonalny  bez oceniania tego co się pojawia. Jest to więc  postrzeganie wszystkiego co wydarza się w naszym życiu takim jakim naprawdę jest, nie zabarwione emocjonalnie, nie zniekształcone przez nasze przekonania. Kluczowe elementy to: otwartość, ciekawość, akceptacja. Z jednej strony jest to praktyka umysłu, naukowe podejście do rozwijania świadomości pojawiających się w nas myśli, emocji, odczuć w ciele i świadomego, nie automatycznego reagowania na wszystko co się pojawia. Z drugiej strony jest to nasza wrodzona zdolność, która pozwala nam  być w pełni obecnym „tu i teraz” w naszym życiu i w naszej pracy.

Uważność  jest rozwijana przez praktykę formalną czyli różne techniki medytacyjne oraz praktykę nieformalną – czynności i ćwiczenia w życiu codziennym.

Bania mózgu dowiodły wpływ treningu na strukturę obszarów mózgu (nowe połączenia neuronalne) związanych z lepszą pamięcią, koncentracją, kreatywnością i komunikacją, niższym poziomem lęku i stresu oraz wyższym poziomem nastroju i empatii. Badania również wykazują, że praktyka uważności wpływa na obniżenie poziomu ciśnienia i hormonów stresu w organizmie, zwiększa ogólną odporność, zmniejsza ryzyko chorób serca.

Program uczy i dostarcza narzędzi rozwijania pełnej świadomości swoich emocji, myśli i ciała oraz świadomych reakcji i zachowania w codziennych trudnych sytuacjach oraz w kontakcie z drugą osobą.

Pomaga on skutecznie radzić sobie ze stresem, z kryzysowymi sytuacjami, przeciwdziała wypaleniu zawodowemu, obniża ogólne napięcie psychofizyczne organizmu, znacznie podnosi jakość życia i zwiększa poziom pozytywnych emocji. Rozwija zdolności komunikacyjne, podejmowanie decyzji i myślenie kreatywne. Rozwija życzliwość i współczucie – dla siebie i innych.

Trening oparty jest na:
technikach uważności takich, jak: medytacja wyciszenia, skanowanie ciała, wizualizacje, uważnych ćwiczeniach ciała, medytacji w ruchu itp.

  • praktyce uważności w kontakcie z drugą osobą
  • praktyce nieformalnej w życiu codziennym.

Dla kogo jest program?
Program przeznaczony jest przede wszystkim dla coachów, trenerów i menadżerów a także wszystkich osób, które pragną zredukować swój stres, zyskać lepszą jakość życia oraz zwiększyć jakość relacji z innymi ludźmi. Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia medytacyjnego.

Z czego składa się program?
• 6 spotkań online, po 1,5-2 h – zapoznanie się z prostymi ćwiczeniami i ich omówienie.
• Praktyczne ćwiczenia pomiędzy spotkaniami – korzystanie z nagrań i materiałów online.
• Dzielenie się obserwacjami z ćwiczeń i wsparcie prowadzącego w ich przyswojeniu
• Możliwość wsparcia indywidualnego podczas osobnego spotkania
• Rozmowy lub spotkania przed treningiem, jeżeli są wątpliwości lub potrzebnych jest więcej
informacji. Messenger/telefon lub indywidualnie. (zalecane)
• Zapewnione są materiały treningowe i nagrania do pracy własnej oraz literatura związana z treningiem – która poszerza wiedzę na temat treningu. – wszystkie materiały dostępne online.

Prowadzący:

ZBIGNIEW MIELKE,
Od 30 lat praktykuje medytację i studiuje psychologię buddyjską. Przez kilka lat uczestniczył w treningu, dotyczącym pracy z przestrzenią i emocjami: Mudra Space Awareness oraz Maitri, prowadzonych przez Lee Worley z Uniwersytetu Naropy. Brał udział w warsztacie „Mindfulness Practis” prowadzonym przez Prof. Jona Kabata-Zinna.
Jest certyfikowanym trenerem uważności w nurcie psychologii kontemplatywnej, ukończył 3 letnie studia; „Professional Training in Contemplative Psychology and Mindfulness” Jest praktykującym instruktorem medytacji i odbył wiele odosobnień i praktykuje nauki tantryczne w linii Shambhali.
A także jest trenerem biznesu, coachem, konsultantem MindSonar, posiada certyfikat „master practitioner in the art of neuro-linfuistic programing”.
Współzałożycielem i wice prezesem Fundacji „Sztuka Bycia Człowiekiem”
Obecnie korzystając z wiedzy i doświadczenia z obu tych obszarów prowadzę treningi uważności i świadomości, komunikacji, rozwoju osobistego, coaching indywidualny i grupowy. Jest absolutnie zakochany w swoim synu i uważnie obserwuje siebie w relacji z nim jako ojciec. To wpłynęło na rozpoczęcie prowadzenia treningu dla dzieci w przedszkolu i również dla opiekunek, rodziców a następnie seniorów.
Chcę zainspirować praktyką kontemplatywną tych wszystkich, w rękach których leży dobro drugiego człowieka.